מגדיר עננים

עננים הם מסות של טיפות מים או גבישי קרח המרחפים באטמוספירה. הם נוצרים כאשר אדי מים באוויר מתעבים לטיפות מים זעירות או גבישי קרח סביב חלקיקים כמו אבק או עשן. עננים מגיעים בצורות וגדלים רבים ושונים, החל מענני צירוס קטנים ועגלגלים ועד ענני קומולונימבוס גדולים ומתנשאים. לעננים תפקיד חשוב בוויסות הטמפרטורה ודפוסי מזג האוויר של כדור הארץ, על ידי החזרת אור השמש חזרה לחלל ולכידת חום באטמוספירה. הם גם ממלאים תפקיד מפתח במחזור המים, על ידי אחסון ושחרור לחות בצורה של משקעים. עננים נחקרו ומסווגים על ידי מדענים במשך שנים רבות. כיום, עננים ממשיכים לרתק ולהעניק השראה לאנשים מכל הגילאים, מאמנים ומשוררים ועד מטאורולוגים ומדענים.

ישנם סוגי עננים רבים, בהם 4 עיקריים:

1. ענני צירוס (נוצה): אלו הם עננים דקים ודקים שרואים לעתים קרובות גבוה בשמים. הם מורכבים מגבישי קרח והם בדרך כלל סימן למזג אוויר נאה.

2. ענני קומולוס (ערמתיים): אלו עננים נפוחים ולבנים שלעיתים מזוהים עם מזג אוויר נאה. הם יכולים לגדול להיות גדולים למדי ולעתים קרובות רואים אותם בחודשי הקיץ.

3. ענני סטרטוס (שכבתיים): אלו עננים נמוכים ושטוחים שמכסים לרוב את כל השמים. הם בדרך כלל בצבע אפור ויכולים להיות סימן לגשם או שלג.

4. ענני Nimbostratus: אלו הם עננים אפורים כהים שלעיתים מייצרים גשם או שלג קבועים. הם בדרך כלל נמוכים לקרקע ויכולים לכסות את כל השמים.

 

מודעות

אהבתם את הרעיון? רוצים להנות מיצירות וניסויים נוספים? הצטרפו לרשימת התפוצה:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן