תחפושות בטבע

עולם בעלי החיים הוא עולם קסום ומופלא,

לכבוד פורים הכנתי לכם מצגת המדגימה שלל תחפושות שיש בטבע.

בעלי חיים מתאימים את עצמם לסביבה בה הם נמצאים:

כיצד??

התאמת צבע וצורת הגוף לסביבה:

בעלי חיים מתחפשים בצורתם וצבעיהם כאשר הם רוצים להסתתר. הם נבלעים בסביבתם והופכים ל”רואים ואינם נראים” ההסוואה מגדילה את הסיכוי ההישרדות של הנטרפים בכך שהם נעלמים מעיני הטורפים. ציפור לא תוכל לאתר את חרק המקלון שדומה לענף ממבט מהיר בזמן התעופה למשל. לטורפים ההסוואה מסייעת בכך שהיא מאפשרת להם לארוב לטרף מבלי שיגלה אותם. הינשוף שדומה בצבעיו בדיוק לענף עליו הוא יושב, לא יראה ע”י המכרסם שמסתובב בקרבת העץ.

דגמי ציור אופייניים:

בעולם החי, עיניים גדולות הן עדות לבעל חיים גדול. ולכן, ישנם בעלי חיים שפיתחו לעצמם ציורים של עין מדומה גדולה כדי להרתיע חלק מהטורפים. לרוב, העין המדומה נמצאת הרחק מאיזור הראש כך שגם אם הטורף תוקף, הראש (בשלב הראשון בכל מקרה) יהיה מוגן ויתן לבעל החיים עוד סיכוי קלוש לברוח.

צבעי אזהרה:

יש בעלי חיים שאינם טורחים להסתתר – להפך, צבעיהם מעידים על ארסיותם. צבעי האזהרה מיועדים להרתיע את הטורפים מפני הסכנה: “אני ארסי”, “אני מסוכן”, “לא כדאי להתעסק איתי”

חיקוי (mimicry):

ישנם בעלי חיים המחקים בעלי חיים אחרים כדי לבלבל את האויב. הם נראים כמו אחרים או נצבעים בצבעי אזהרה למרות שאינם מסוכנים כלל. כך בעלי החיים הטורפים, לא יתקרבו אליהם.

מודעות

אהבתם את הרעיון? רוצים להנות מיצירות וניסויים נוספים? הצטרפו לרשימת התפוצה:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן