סדרת המדען המטורף

כרטיסיות המדען המטורףסדרת המדען המטורף נוצרה משיתוף פעולה יחד עם חברת הפרה הסגולה.בסדרה 8 מארזים ובכל מארז 20 כרטיסיות שבכל אחת רעיון מדליק לניסוי מדעי שכולל הדרכה והסבר מלא על התופעה המדעית.

קסמי מדע – מי לא רוצה להיות קוסם? חבשו את כובע הקסמים וקדימה לעבודה! איך מעלימים מים? איך גורמים לביצה לרחף במרכז כוס עם מים? זאת ועוד במארז קסמי המדע.

מדע בבית – המדע סביבנו כל הזמן – בכל מקום ובכל שעה: במטבח, בסלון, ואפילו בחדר השינה. בערכה זו תמצאו ניסויים שתוכלו לבצע בבית: איך אפשר לייצר קרח ללא מקפיא? איך בונים רחפת? זאת ועוד במארז מדע בבית.

מדענים צעירים – העולם סביבנו מרתק ורב הנסתר על הגלוי. על ידי ביצוע ניסויים פשוטים, אפשר ללמוד עליו דברים מופלאים, מרתקים וחדשים. האם אפשר להפיק מי שתיה מצמחים? האם אפשר לבשל בעזרת אנרגיית השמש בלבד? האם אפשר לייצר ענן התוך בקבוק? זאת ועוד במארז מדענים צעירים.

חמשת החושים – ראיה, שמיעה, ריח, טעם ומישוש. אנו משתמשים בהם בכל יום , דקה אחר דקה. האם אנחנו באמת מבינים איך הם עובדים? במארז זה נבצע ניסויים מרתקים שיעזרו לנו להבין טוב יותר איך אנחנו חשים ותופסים את העולם. האם אפשר לעשות חור במרכז כף היד? האם מזלג יכול לצלצל כמו פעמון? מה ההבדל בין טעם פטל, אננס ותפוח? זאת ועוד במארז חמשת החושים

תופעות טבע – במארז הזה נגלה את העולם מרתק שנמצא סביבנו. מדוע השמיים כחולים? ומדוע האופק נצבע בכתום בשקיעה? האם התבוננתם פעם בטורנדו מקרוב? האם ראיתם ענן בבקבוק? ואיך אפשר לייצר קשת בענן ביתית. זאת ועוד במארז תופעות טבע.

מדע במטבח – משנים גישה! כבר לא נכנסים למטבח רק כדי לבשל!! הפעם חובשים את כובע החוקר. האם ראיתם מעלית של צימוקים? האם תוכלו להרים צנצנת מלאה באורז בעזרת שיפוד אחד בלבד? האם טעמתם פעם ביצת עין ירוקה? זאת ועוד מחכים לכם אצלכם במטבח!

כוחות ואנרגיה – פיסיקה היא כבר לא מילה גסה. האם לבקבוק יכולים להיות כוחות טלפטיים? האם ראיתם גולה שסובלת מסחרחורת? האם פגשתם ביצה אקרובטית? והאם הייתם סומכים על גשר מנייר? 20 ניסויים מרתקים שיפתיעו את כולם.

הרפתקאות החומר – מה זה חומר ואילו חומרים אתם מכירים? מארז זה יגרום לכם להסתכל שוב על חומרים “רגילים” שנמצאים סביבכם. האם תוכלו להעלים קלקר? האם ראיתם פעם שקית תה מעופפת? האם בניתם צלחת מעופפת? או יצרתם חול קינטי מדליק? שלל פעילויות שישאירו אתכם עם טעם של עוד.