מגני הצפרדעון הקטון – עופר ישראל

מגני הצפרדע היה צפרדעון קטן וחמוד, אבל מגני היה עצוב כי הוא לא ידע לקפוץ גבוה, ולצפרדע זו נחשבת לבושה גדולה.  כל הצפרדעים בכיתה של מגני היו מתחרות מי מצליחה לקפוץ הכי רחוק אל תוך מי הביצה ורק מגני הקטן עמד בצד והסתכל, כל שאר הצפרדעים צחקו לו על שאינו יודע לקפוץ והוא הלך לביתו עצוב.

בערב שאלה אמא של מגני את מגני מה קרה חמודי, למה אתה מצוברח כל כך? סיפר מגני לאימו על כך שאינו יכול לקפוץ למי הנהר העמוקים ופרץ בבכי. די חמוד אל תבכה, אתה צפרדע מאוד מוצלח אפילו שאינך יודע לקפוץ רחוק, אתה חכם וסקרן ואני אוהבת אותך בדיוק כפי שאתה, אני בטוחה שאם תתאמץ מספיק ותשתמש בשכל שלך תצליח גם אתה לקפוץ.frog

ביום למחרת בזמן שמגני טייל ביער שקוע במחשבות, בעט בערימת אבנים שהיו מונחות על הרצפה, האבנים למרבה ההפתעה לא זזו ממקומן ומגני נפל על הפרצוף. לאחר שקם והתנער ניגש, אל האבנים המוזרות והחל לחקור את פשר התעלומה, כאשר החל לשחק איתן גילה שיש להן תכונות מאוד מוזרות, כאשר הן מונחות האחת על השניה בצורה מסויימת הן נמשכות וקשה להפריד ביניהן אבל אם הופכים אחת מהן היא קופצת ונדחית משאר האבנים, אלו היו כמובן חתיכות מגנט ולא אבנים רגילות.

במוחו של מגני עלה רעיון גאוני, לאחר בית הספר כאשר כל הצפרדעים התחרו בקפיצה למים כמו כל יום הגיע מגני והתקרב לשפת הביצה. נו מגני קפוץ למים צחקו עליו הצפרדעים נראה כמה רחוק תצליח להגיע. מגני לא ענה, הוא לקח כמה צעדים לאחור בשביל התנופה והחל לרוץ וכשהגיע לגדה זינק אל האוויר ולתדהמת כולם התרומם גבוה גבוה ונחת בצידה השני של הביצה. כל הצפרדעים פערו את פיהן בתדהמה, מעולם לא הצליחה אף צפרדע לקפוץ רחוק כל כך.  איך עשית זאת מגני, למד אותנו איך קפצת כל כך רחוק התחננו הצפרדעים ממגני. מגני הראה להן את המצאתו החדשה, המקפצה המגנטית. מגני סידר את ערימת האבנים על שפת הנחל, ואז קשר לכפות רגליו שני מגנטים שהיו מונחים כך שידחו את המגנטים שבערימה, בצורה זו קיבל דחיפה אדירה שהקפיצה אותו עד לצידה השני של הביצה.

כל הצפרדעים הריעו למגני על חוכמתו וביקשו לנסות את ההמצאה בעצמם ומאותו היום מגני הפך לצפרדע האהובה והמאושרת ביותר בכל הביצה.

מתאים למארז מגני הצפרדע. לפרטים נוספים על המארז לחצו כאן>>

By |2019-02-07T16:39:15+02:00ספטמבר 14th, 2016|תחרות סיפורים קצרים|0 תגובות

About the Author:

j

השאר תגובה